Na jesienną nudę obejrzyj swoją komedię romantyczną

Komedia romantyczna do twój ulubiony gatunek filmowy? Tych tytułów nie możesz przegapić!

Komedie romantyczne to filmy lekkie, przyjemne i pozytywne. Pozwalają poczuć się całkiem dobrze wręcz po męczącym dniu w pracy. Co zatem oglądać z drugą połówką w chłodne, jesienne wieczory (ale nie tylko w Walentynki!)? Zdecydowanie filmy, które wszystkie znamy i kochamy.

Pretty Woman (1990)

Biznesmen Edward Lewis, który stracił sens i motywację do życia płaci damie do towarzystwa – Vivian Ward za wspólne spędzony tydzień. Wręcz nie spodziewa się, że dzięki niej jego życie znów nabierze kolorów…

 

Od tego filmu zaczęły się filmowe wielkie drogi do sukcesu Richarda Gere’a i Julii Roberts! Ta piękna, niemalże bajkowa opowieść o miłości bawi i wzrusza do łez. Współczesny Kopciuszek to boleśnie skrzywdzona przez los dziewczyna, która marzy o tym, żeby rozwinąć skrzydła, jednakże jej droga do szczęścia wcale nie będzie prosta…
Dlatego, jeżeli pragniesz poprawić sobie humor koniecznie obejrzyj Pretty Woman. To wyjątkowy film dający nadzieję, która w pewnych sytuacjach jest nieprawdopodobnie potrzebna.

Cztery wesela i pogrzeb (1994)

Charles jest częstym gościem na weselach przyjaciół. I chociaż ostentacyjnie demonstruje niechęć do małżeństwa, tak de fakto marzy o wielkiej miłości. Kiedy poznaje schludną Amerykankę jego życie bezpośrednio wywraca się do góry nogami….
Przed tym filmem termin ,angielska komedia romantyczna” wcale nie stanowił takiej marki, jak aktualnie. To w tej chwili Cztery wesela i pogrzeb zapoczątkowały modę na tego typu filmy i wylansowały Hugh Granta – niekwestionowanego amanta lat 90., a przebój grupy Wet Wet Wet – Love Is All Around, pochodzący ze ścieżki dźwiękowej uczyniły jednym z najpiękniejszych motywów filmowych w historii.

Czasopismo Bridget Jones (2001)

32-letnia Bridget Jones po usłyszeniu paru słów prawdy o sobie postanawia diametralnie się wyedytować i ułożyć życie na nowo. Pierwszym krokiem do realizacji powziętego celu jest założenie tytułowego dziennika…
Doskonała ekranizacja powieści Helen Fielding. Film zrobił prawdziwą furorę globalnie, stając się ogromnym kasowym przebojem początku stulecia. Dwóch przystojniaków – niepoprawny flirciarz i klasyczny gbur , a dodatkowo przewidywalne, choćby niewiarygodnie przewrotne zwroty akcji. A w dodatku – dużo humoru i żadnych zbytecznych dramatów!
Przekonajcie się zatem, że tytułową bohaterką ma możliwość być wszakże każda z nas…

To teraz miłość (2003)

Miłośniczki komedii romantycznych zapytane o to, która z nich w szczególności zapadła im w pamięć ze 100% pewnością przeważnie odpowiedzą, że To w tym momencie miłość. To dziesięć historii o miłości, choć każda w zupełnie innym wydaniu…
Film wytwarza świąteczne ciepło nie przez biały puch i światła lampek, ale przez same opowieści – łatwe, a zarazem niesamowite. Tytułowa miłość wprost unosi się w powietrzu! To w tej chwili miłość kochamy również za plejadę brytyjskich gwiazd (Liam Neeson, Emma Thompson, Colin Firth, czy Hugh Grant), które swoje role odgrywają po prostu fantastycznie oraz humor, dawkę pozytywnej energii i dodający otuchy morał.

 

 

Dodaj komentarz