Jak zostać gwiazdą?

Wielu ludzi pragnie zaistnieć na wielkim ekranie, przechadzać się po czerwonym dywanie i rozdawać autografy. Niestety aby dojść do tak wysokiego poziomu rozpoznawalności, należy się mocno napracować.

Jak to powiadają,  prawie każdy sukces to 99% ciężkiej pracy , a ponadto 1% szczęścia… W jaki metodę więc pracować oraz na czym się skupić żeby osiągnąć zawodowy sukces w showbiznesie?

Każdy sukces to efekt ciężkiej i długotrwałej pracy, poniżej przedstawiamy pięć głównych cech, które zagwarantują Kobiety i mężczyźni spełnienie w branży.

  1. KREATYWNOŚĆ – Cecha numer 1 w każdej branży. Ważne jest by rozumieć, że właściwie każdy projekt to nowe wyzwanie. Rola w reklamie, filmie czy serialu wymaga indywidualnego i kreatywnego podejścia, swojej interpretacji , a dodatkowo emocji, które będą prawdziwe. Widz siedzący w kinie albo przed telewizorem zaangażuje się emocjonalnie w film jedynie wtedy kiedy poczuje symbiozę z bohaterem. Sukces największych gwiazd kina to kreatywne podejście do granej postaci. Ćwicz przed lustrem i staraj się przywoływać różnego rodzaju emocje (radość, smutek, gniew) pomoże Wszyscy ludzie to na planie zdjęciowym i umożliwi na kreowanie osobistej postaci bez zastanawiania się nad mimiką.
  1. ZAANGAŻOWANIE – Bycie po prostu kreatywnym do niczego nie prowadzi. Po postawieniu pierwszego kroku należy postawić kolejny żeby nabrać rozpędu. Tym krokiem jest zaangażowanie w wypełnianie obowiązków, które do nas należą. Niezależnie od tego czy jesteś młodym aktorem/aktorką, asystentem produkcji, asystentem reżysera czy pełnisz jakąkolwiek inną funkcję. Należy pracować sercem – tylko radość z wypełniania danej pracy da nam gwarancję sukcesu. Dlaczego? Dlatego, że wyłącznie przyjemność pozwala nam na pełne zaangażowanie – na pracę 24 godziny na dobę w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Jeżeli już de fakto kochasz to co robisz to będziesz myślał o kolejnych krokach, które powinno się wykonać aby iść naprzód, aby rozwijać siebie oraz spółkę, w której pracujesz. Miłość do pracy przerodzi się w ogromne zaangażowanie a zaangażowanie zamieni się w pełny sukces…
  2. WYTRWAŁOŚĆ – Kreatywność, zaangażowanie – myślisz „to już wszystko, przyszedł czas na upragniony sukces i spełnienie”. Niestety, to dopiero połowa drogi. Pierwsze dwa punkty pozwoliły Ci na rozwijanie prywatnej pasji – teraz musisz zarazić nią innych a na to potrzeba czasu. W sytuacji aktorów albo epizodystów ma możliwość to trwać od paru do kilkunastu miesięcy zanim wystąpisz w pierwszej reklamie lub filmie. Pamiętaj żeby się nie poddawać!
  1. OTWARTOŚĆ – Jeśli pierwsze trzy punkty masz już za sobą to otwartość powinna pojawić się u Ciebie automatycznie. Dlaczego bycie komunikatywnym jest takie ważne? Bo to Ci decydują o Twoim powodzeniu. Jedynie stosowny stosunek z innymi osobami pozwoli Ci na pokonanie barier i nawiązanie kontaktów potrzebnych do dalszego rozwoju osobistego.
  2. POKORA – Cztery punkty za Tobą i sukces gwarantowany. Istotne aby nie zapominać o momencie kiedy zaczynaliśmy wspinać się po drabinie sukcesu. Pokora jest niesłychanie ważna ponieważ wyłącznie dzięki niej jesteś wstanie pokazać swoją klasę , a dodatkowo utrzymać swoją pozycję na bardzo długo. Brak pokory sprawi, że Twoja kariera będzie niczym rollercoaster, raz w górę, raz w dół aż w końcu się zatrzyma…

To 5 najważniejszych rad, które pomogą Wszyscy ludzie w osiągnięciu sukcesu nie tylko w showbiznesie niemniej jednak tak w rzeczywistości w całkowitym życiu. Bądź sobą, szanuj innych i osiągaj zamierzone cele…

Dodaj komentarz